Strona główna » Dlaczego warto zainwestować w parking rowerowy?
Kategorie

Dlaczego warto zainwestować w parking rowerowy?


Parking rowerowy, czyli dlaczego warto zainwestować w stojaki na rowery
 

Dostępność ścieżek rowerowych, choć pozostawia wiele do życzenia, nie jest największym problemem dla rowerzystów. Chodzi o brak miejsc, w których można bezpiecznie pozostawić swój pojazd.
Dobrym rozwiązaniem wydaje się więc inwestycja w parking rowerowy. Jeśli masz co do tego jakiekolwiek wątpliwości, sprawdź dlaczego zakup stojaków na rowery warto rozważyć.
 

Jazda na rowerze to nie tylko forma spędzania wolnego czasu

Jeszcze do niedawna jazda na rowerze kojarzyła się wyłącznie z formą rekreacji. Obecnie, wraz z popularyzacją wypożyczalni rowerów miejskich w wielu miastach, jazda na rowerze staje się świadomym wyborem zdrowego stylu życia, a także rosnącą modą na poruszanie się nie autami, lecz właśnie rowerami.
Coraz więcej osób pozostawia swoje samochody w garażach, przesiadając się na bicykle. Dojeżdżają nimi do pracy, na uczelnię i do szkół, a nawet na zakupy, dbając w ten sposób o kondycję zdrowotną, stając się jednocześnie częścią „rowerowego społeczeństwa”.

Bardzo często bywa tak, że rowerzyści nie mają gdzie zostawić swoich pojazdów, nie mają ich do czego przypiąć. A wiadomo - rower niezabezpieczony - jest łatwym łupem dla złodziei. Chociażby chcieli, nie mogą zatem zrezygnować z jazdy samochodem. Stojaki na rowery sprawdziłyby się doskonale, rozwiązując wszelkie problemy w kwestii pozostawiania pojazdów.
 

Stojaki rowerowe jako dodatkowe udogodnienie dla klientów

Nawet jeśli posiadasz rozbudowany parking na samochody osobowe pamiętaj, że z pewnością nie wszyscy Twoi klienci na co dzień poruszają się autami. Jeśli wybierają rowery, zwyczajnie nie mają gdzie zaparkować swoich pojazdów. Wówczas rezygnują z Twoich usług i zwykle wybierają konkurencję, która posiada …. parking rowerowy. Nikt przecież nie pozostawi swojego roweru „na pastwę” złodziejaszków.

Jeśli nie chcesz pozwolić na to, by brak stojaków na rowery nawet w niewielkim stopniu zmniejszył szansę na sukces Twojej firmy, sam zainwestuj w profesjonalny parking. Wystarczy, że zaczniesz od udostępnienia kilku miejsc parkingowych dla rowerzystów, a przekonasz się, jak opłacalna była to inwestycja.

Kilkustanowiskowy stojak na rowery powinien obowiązkowo znaleźć się nie tylko przed hotelami, bankami, prywatnymi przedsiębiorstwami, ale również instytucjami użyteczności publicznej.
 

Stojak na rower jako wyraz troski o pracowników

Nie tylko Twoi klienci, ale również pracownicy dojeżdżają rowerami. Teoretycznie swój pojazd mogą pozostawić w holu, ale czy faktycznie jest to dobre rozwiązanie? Wyobraź sobie jak będzie wyglądać korytarz zastawiony rowerami… Chyba nie trzeba Cię przekonywać, że nie jest to dobra opcja, szczególnie jeśli w Twojej firmie często pojawiają się klienci.

Parking rowerowy przed obiektem będzie znacznie lepszym rozwiązaniem, ponieważ pozwoli na zachowanie porządku.


Posiadasz parking rowerowy - jesteś eko

Choć od lat 90. emisja dwutlenku węgla ze spalin wyraźnie spadła, obecne wyniki nie są na zadowalającym poziomie. Dlatego cały czas panuje moda na bycie ekologicznym.

Jeśli chcesz dołączyć do tego zaszczytnego grona osób, którym nie są obojętne losy środowiska naturalnego, inwestycja w stojaki rowerowe jest najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli przed Twoją firmą pojawi się choćby najmniejszy parking rowerowy, przyczyniasz się do tego, że część osób zrezygnuje z poruszania się samochodem na rzecz roweru. A troska o ekologię jest dzisiaj „w cenie”.
 

Dzięki stojakom rowerowym poprawisz swój wizerunek

Bez względu na to, jakimi pobudkami będziesz kierował się stawiając parking rowerowy, zyskasz jeszcze jedną korzyść. Wyraźnie poprawisz wizerunek swojej firmy - nie tylko w oczach pracowników, ale też klientów.

A jest to chyba najlepsze wyróżnienie, które rekompensuje wydatki związane z zakupem stojaków rowerowych.
 


Przejdź do strony głównej